Live Football Streaming and Football Highlights - Football Goal TV

Upcoming Soccer Schedules

Albania Division 2
2017-12-10 12:00:00 KS Dinamo Tirana 1 - 0 Besa Kavaje
Albania Super league
2017-12-10 12:00:00 Kamza 0 - 1 Luftetari
2017-12-10 12:00:00 KF Laci 1 - 0 Skenderbeu Korca
2017-12-10 15:10:00 Partizani Tirana 2 - 1 Teuta Durres
Andorra Super league
2017-12-10 11:00:00 FC Santa Coloma 5 - 3 La Posa FC Lusitans
2017-12-10 13:00:00 Inter Club Escaldes 1 - 1 UE Engordany
2017-12-10 15:00:00 UE Santa Coloma 5 - 0 Encamp
2017-12-10 17:00:00 Penya Encarnada 0 - 4 Sant Julia
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2017-12-10 20:00:00 Liniers 0 - 0 Juventud Unida
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2017-12-10 20:00:00 Uhl Que Sa 3 - 1 Club Lujan
Argentina Prim C Metropolitana
2017-12-10 20:05:00 CA Fenix Pilar 0 - 1 Estudiantes de Caseros
Argentina Reserve League
2017-12-10 12:00:00 Racing Club Reserves 2 - 0 Gimnasia LP Reserves
Argentina Torneo B
2017-12-10 20:00:00 Gutierrez 0 - 1 CA Juventud Unida San Luis
2017-12-10 20:00:00 San Jorge Tucuman 1 - 0 Sportivo Patria
2017-12-10 20:00:00 Union Villa Krause 2 - 3 Gimnasia Mendoza
2017-12-10 20:00:00 Deportivo Madryn 1 - 1 Rivadavia Lincoln
2017-12-10 20:00:00 San Lorenzo Alem 0 - 1 Huracan Las Heras
2017-12-10 20:00:00 Atletico Camioneros 0 - 0 Independiente Chivilcoy
2017-12-10 20:00:00 Racing de Cordoba 2 - 1 Sarmiento Leones
2017-12-10 21:00:00 Guarani A. Franco 1 - 3 Gimnasia yTiro
2017-12-10 23:00:00 Villa Mitre 1 - 2 Deportivo Roca
2017-12-10 23:00:00 Deportivo Maipu 2 - 1 Desamparados
2017-12-10 23:10:00 Alvarado Mar del Plata 1 - 0 Ferro Carril Oeste Gral Pico
Argentine Division 1
2017-12-10 00:30:00 Arsenal de Sarandi 1 - 2 Independiente
2017-12-10 20:00:00 Rosario Central 1 - 0 Newells Old Boys
2017-12-10 22:15:00 Colon de Santa Fe 0 - 2 Talleres Cordoba
2017-12-10 22:15:00 Racing Club 3 - 1 Gimnasia La Plata
Argentine Division 2
2017-12-10 20:00:00 Los Andes 0 - 0 Nueva Chicago
2017-12-10 20:00:00 Gimnasia Jujuy 0 - 0 San Martin Tucuman
2017-12-10 20:00:00 Boca Unidos 1 - 4 Agropecuario de Carlos Casares
2017-12-10 20:00:00 Deportivo Moron 1 - 0 Guillermo Brown
2017-12-10 22:30:00 Villa Dalmine 0 - 0 Almagro
2017-12-10 23:00:00 Atletico Rafaela 4 - 1 Flandria
Australia A-League
2017-12-10 08:00:00 Melbourne City 1 - 0 Central Coast Mariners
Australia W-League
2017-12-10 05:30:00 Melbourne City (w) 2 - 1 Canberra United (w)
2017-12-10 06:30:00 Brisbane Roar (w) 0 - 3 Newcastle Jets (w)
Austrian Bundesliga
2017-12-10 13:00:00 Rheindorf Altach 1 - 0 Austria Wien
2017-12-10 15:30:00 Wolfsberger AC 0 - 0 Red Bull Salzburg
Azadegan League
2017-12-10 10:30:00 Oxin Alborz 2 - 0 Shahrdary Arak
2017-12-10 10:30:00 Mes krman 2 - 1 Iran Javan Bushehr
2017-12-10 10:30:00 Nassaji Mazandaran 2 - 1 Rah Ahan
2017-12-10 10:30:00 Saba Battery 0 - 1 Fajr Sepasi
2017-12-10 10:30:00 Bargh Shiraz 2 - 2 Khouneh Be Khouneh
2017-12-10 10:30:00 Baderan Tehran FC 2 - 0 Mashin Sazi
2017-12-10 11:00:00 Shahrdari Mahshahr 1 - 0 Gol Gohar FC
Azerbaijan Cup
2017-12-10 10:00:00 FK Inter Baku 2 - 0 FK Kapaz Ganca
Azerbaijan Premier League
2017-12-10 12:00:00 Zira FK 1 - 0 FC Neftci Baku
Bangladesh Premier League
2017-12-10 10:30:00 Muktijoddha SKC 2 - 0 Brothers Union
2017-12-10 12:45:00 Saif Sporting Club 0 - 3 Mohammedan Dhaka
Beach Soccer World Cup
2017-12-10 15:15:00 Lebanon Beach Soccer 0 - 2 Morocco Beach Soccer
2017-12-10 18:15:00 Nigeria Beach Soccer 5 - 6 Spain Beach Soccer
Belgian Pro League
2017-12-10 13:30:00 Club Brugge 3 - 1 Lokeren
2017-12-10 17:00:00 Anderlecht 1 - 3 Charleroi
2017-12-10 19:00:00 Sint-Truidense 1 - 1 Zulte-Waregem
Bolivia Primera Division
2017-12-10 19:00:00 Jorge Wilstermann 0 - 0 Blooming
2017-12-10 19:00:00 San Jose 1 - 2 Sport Boys Warnes
2017-12-10 19:00:00 The Strongest 6 - 0 Real Potosi
2017-12-10 19:00:00 Nacional Potosi 1 - 1 Bolivar
2017-12-10 19:00:00 Club Guabira 1 - 0 Oriente Petrolero
Bosnia and Herzegovina Premier League
2017-12-10 12:00:00 Vitez 0 - 3 Sarajevo
2017-12-10 12:00:00 Mladost Doboj Kakanj 1 - 1 FK Krupa
2017-12-10 12:15:00 Borac Banja Luka 2 - 1 NK Siroki Brijeg
2017-12-10 13:00:00 FK Zeljeznicar 3 - 2 Radnik Bijeljina
Botola 2
2017-12-10 15:00:00 Olympique Dcheira 1 - 2 MCO Mouloudia Oujda
Botola Pro 1
2017-12-10 15:00:00 Racing Casablanca 0 - 1 Chabab Rif Hoceima
2017-12-10 19:00:00 Hassania Agadir 2 - 1 Union Touarga Sport Rabat
Brasileiro, Serie C
2017-12-10 19:00:00 Santos U23 1 - 1 Internacional (RS) B
Brazil Peel Youth Championship
2017-12-10 12:00:00 Argentinos Jrs U20 1 - 6 Internacional (RS)(U19)
2017-12-10 15:59:00 Sao Paulo (Youth) 6 - 3 Chapecoense SC U20
2017-12-10 21:00:00 Bahia (Youth) 0 - 1 Toluca U20
2017-12-10 23:30:00 Corinthians Paulista (Youth) 0 - 0 Botafogo RJ (Youth)
Bulgaria Premier League
2017-12-10 11:00:00 FC Dunav Ruse 2 - 2 Lokomotiv Plovdiv
2017-12-10 13:00:00 Vereya 1 - 1 Vitosha Bistritsa
2017-12-10 15:00:00 CSKA Sofia 6 - 0 Beroe Stara Zagora
Cameroon Cup
2017-12-10 14:00:00 UMS de Loum 0 - 1 New Star De Douala
CECAFA Tusker Challenge Cup
2017-12-10 12:00:00 Ethiopia 1 - 1 Uganda
Central American Games
2017-12-10 01:00:00 NicaraguaU20 0 - 0 Honduras U20
Chile Primera D
2017-12-10 20:30:00 Colchagua CD 2 - 2 Malleco Unido
2017-12-10 20:30:00 Independiente de Cauquenes 0 - 2 Deportes Recoleta
COSAFA Cup U20
2017-12-10 10:00:00 NamibiaU20 1 - 2 Lesotho U20
2017-12-10 13:00:00 Zimbabwe U20 1 - 0 Angola U20
Costa Rica 2.Liga
2017-12-10 21:00:00 AD San Carlos 3 - 3 ADR Jicaral
Costa Rica Primera Division
2017-12-10 02:00:00 Herediano 2 - 0 Santos De Guapiles
2017-12-10 23:00:00 Perez Zeledon 3 - 2 Deportivo Saprissa
Croatia 1.Division
2017-12-10 14:00:00 NK Lokomotiva Zagreb 0 - 2 Hajduk Split
2017-12-10 15:59:00 Rijeka 2 - 0 Slaven Koprivnica
Cyprus 1 Division
2017-12-10 14:00:00 Nea Salamis 2 - 0 Aris Limassol
2017-12-10 15:00:00 Olympiakos Nicosia FC 1 - 2 AEK Larnaca
Denmark Superligaen
2017-12-10 11:00:00 Odense BK 1 - 2 Silkeborg
2017-12-10 13:00:00 Nordsjaelland 3 - 2 Hobro
2017-12-10 15:00:00 Aalborg 1 - 1 FC Copenhagen
2017-12-10 17:00:00 Brondby IF 2 - 2 Aarhus AGF
Egyptian Premier League
2017-12-10 17:00:00 Misr Elmaqasah 3 - 2 EL Ahly
England FA Women's Cup
2017-12-10 14:00:00 Everton FC (w) 5 - 1 Sunderland (w)
England U23 Premier League
2017-12-10 12:00:00 Norwich City U23 1 - 0 Middlesbrough U23
2017-12-10 12:00:00 Sunderland U23 1 - 4 Liverpool U23
2017-12-10 13:00:00 Manchester City U23 0 - 1 Arsenal U23
English FA Women's Premier League
2017-12-10 14:00:00 Doncaster Rovers Belles (w) 3 - 2 Sheffield (w)
English Premier League
2017-12-10 12:00:00 Southampton 1 - 1 Arsenal
2017-12-10 14:15:00 Liverpool 1 - 1 Everton
2017-12-10 16:30:00 Manchester United 1 - 2 Manchester City
Ethiopia Premier League
2017-12-10 12:05:00 Arba Minch 1 - 1 Welwalo Adigrat
2017-12-10 12:05:00 Fasil Kenema 1 - 0 Wolaita Dicha
France Youth U19 League
2017-12-10 12:00:00 Montpellier U19 1 - 0 Monaco U19
2017-12-10 12:00:00 Toulouse U19 0 - 3 Saint Etienne U19
2017-12-10 12:00:00 Avranches U19 0 - 0 Caen U19
2017-12-10 12:00:00 Evreux U19 2 - 2 Entente U19
2017-12-10 12:00:00 Alencon U19 0 - 8 Angers SCO U19
2017-12-10 12:00:00 Laval U19 0 - 0 Chateauroux U19
2017-12-10 12:00:00 Le Mans U19 0 - 3 Rennes U19
2017-12-10 12:00:00 Trelissac U19 1 - 0 Vaillante Sports U19
2017-12-10 12:00:00 Tours U19 0 - 3 Niort U19
2017-12-10 12:30:00 Marseille U19 2 - 4 Ajaccio U19
2017-12-10 13:30:00 Le Havre U19 5 - 2 Chambly FC U19
2017-12-10 13:30:00 Montceau U19 0 - 0 AuxerreU19
2017-12-10 13:30:00 Troyes U19 4 - 0 Stade Reims U19
2017-12-10 13:30:00 Torcy U.S U19 0 - 0 Drancy U19
2017-12-10 13:35:00 Toulon U19 2 - 2 NimesU19
France Ligue 1
2017-12-10 14:00:00 Amiens 1 - 2 Lyon
2017-12-10 15:59:00 Nantes 1 - 2 Nice
2017-12-10 20:00:00 Marseille 3 - 0 Saint Etienne
French Cup
2017-12-10 13:30:00 Epinal 2 - 1 Blanc Mesnil
French Feminines D1
2017-12-10 13:30:00 Paris FC Women's 1 - 0 ASPTT Albi(w)
2017-12-10 13:30:00 Bordeaux (w) 0 - 0 ASJ Soyaux (w)
2017-12-10 13:30:00 Guingamp (w) 1 - 2 Fleury 91 Women's
2017-12-10 13:30:00 Rodez Aveyron (w) 4 - 2 Marseille (w)
Futsal Russia Division De Honor
2017-12-10 05:05:00 Ukhta B Futsal 2 - 1 Yamal
2017-12-10 07:00:00 Sibiryak 2 Futsal 4 - 5 Fakel Novy Urengoy Futsal
2017-12-10 09:00:00 MFK Tyumen B Futsal 1 - 1 Nadym Futsal
German 3.Liga
2017-12-10 13:00:00 Zwickau 1 - 1 Hallescher FC
2017-12-10 13:00:00 Hansa Rostock 3 - 1 Chemnitzer
German Bundesliga
2017-12-10 13:00:00 FC Koln 3 - 4 SC Freiburg
2017-12-10 14:30:00 Hannover 96 2 - 0 TSG Hoffenheim
2017-12-10 17:00:00 Augsburg 1 - 1 Hertha Berlin
German Bundesliga 2
2017-12-10 12:30:00 St. Pauli 2 - 2 MSV Duisburg
2017-12-10 12:30:00 SV Sandhausen 3 - 1 Arminia Bielefeld
2017-12-10 12:45:00 Kaiserslautern 1 - 1 Ingolstadt
German Frauen Bundesliga
2017-12-10 10:00:00 SC Freiburg (w) 5 - 0 USV Jena (w)
2017-12-10 13:00:00 Werder Bremen (w) 7 - 0 Koln (w)
2017-12-10 13:00:00 Turbine Potsdam (w) 2 - 0 Hoffenheim (w)
Germany Bundesliga II Women
2017-12-10 10:20:00 Bayern Munich II (w) 1 - 1 Koln II Women
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2017-12-10 13:30:00 SV Breinig 1 - 3 Bergisch Gladbach 09
Germany Regionalliga
2017-12-10 12:30:00 VfB Auerbach 1 - 1 VSG Altglienicke
2017-12-10 12:30:00 ZFC Meuselwitz 0 - 2 BFC Viktoria 1889
2017-12-10 12:30:00 Germania Halberstadt 0 - 0 Wacker Nordhausen
2017-12-10 12:30:00 Berliner FC Dynamo 5 - 0 FSV luckenwalde
2017-12-10 12:30:00 Berliner AK 07 3 - 0 FSV Union Furstenwalde
2017-12-10 13:00:00 SC Freiburg (Youth) 2 - 0 SV Waldhof Mannheim
Germany Youth U17 League
2017-12-10 10:00:00 Nurnberg U17 1 - 2 SC Freiburg U17
2017-12-10 13:00:00 VfL Wolfsburg U17 4 - 1 St. PauliU17
Germany Youth U19 League
2017-12-10 10:00:00 Borussia Dortmund U19 5 - 1 Paderborn U19
2017-12-10 11:00:00 RB LeipzigU19 0 - 3 Hertha Berlin U19
GRE U20
2017-12-10 09:45:00 Apollon Smirnis U20 1 - 2 Asteras Tripolis U20
2017-12-10 10:00:00 AEK Athens U20 7 - 2 Kerkyra U20
2017-12-10 10:00:00 Panadol Gauss U20 0 - 2 Olympiakos Piraeus U20
2017-12-10 12:00:00 PAOK Saloniki U20 0 - 1 Panathinaikos U20
2017-12-10 12:00:00 Pas Giannina U20 1 - 1 Lamia U20
Greece Divison C
2017-12-10 12:00:00 Panthrakikos 1 - 0 Zakynthos
2017-12-10 13:00:00 Thiella Rafinas 0 - 1 Taminiakos Aliveriou
2017-12-10 13:00:00 Nestos Chrisoupolis 0 - 1 AS Elpis Skoutareos
2017-12-10 13:00:00 Agios Ierotheos 2 - 0 Ermis Zonianon
2017-12-10 13:00:00 Ethnikos Pireaus 1 - 0 Pelopas Kiatou
2017-12-10 13:00:00 Rigas Feraios 0 - 0 Achilleas Farsalon
2017-12-10 13:00:00 Ionikos 2 - 0 APO Keratsini
2017-12-10 13:00:00 Proodeftiki FC 0 - 0 PAO Loutrakiou
2017-12-10 13:00:00 AE Lefkimmis 3 - 0 Kastoria
2017-12-10 13:00:00 Diagoras 0 - 0 Enosi Panaspropirgiakou Doxa
2017-12-10 13:00:00 Irodotos 0 - 0 Atsalenios
2017-12-10 13:00:00 Diagoras Vrachneikon 0 - 2 Kalamata AO
2017-12-10 13:00:00 Ilisiakos FC 1 - 0 Paleochora FC
2017-12-10 13:05:00 Pamvouprasiakos 1 - 0 Leonidio
Greece National A
2017-12-10 13:00:00 Apollon Smirnis 1 - 3 Asteras Tripolis
2017-12-10 15:15:00 PAE Atromitos 1 - 0 Levadiakos
2017-12-10 15:15:00 Pas Giannina 1 - 1 Lamia
2017-12-10 17:30:00 PAOK Saloniki 4 - 0 Panathinaikos
Greece National B
2017-12-10 13:00:00 Anagenisi Karditsa 3 - 0 Acharnaikos
2017-12-10 13:00:00 Aiginiakos FC 2 - 0 Giorgos Karaiskakis
2017-12-10 13:00:00 Trikala 3 - 1 Apollon Larissas
2017-12-10 13:00:00 Apollon Kalamarias 1 - 0 Kallithea
2017-12-10 13:00:00 Doxa Dramas 1 - 2 Aris Thessaloniki
2017-12-10 13:00:00 Kissamikos 0 - 2 Athletic Union of Sparta
2017-12-10 13:00:00 Panegialios FC 1 - 0 Ergotelis
2017-12-10 13:00:00 Panserraikos 1 - 0 Veria FC
Greece Super League Women
2017-12-10 13:00:00 Aris Salonika (w) 6 - 0 OFI FC Women
2017-12-10 13:10:00 Volos 2004 Women 0 - 1 PAE Atromitos (w)
Holland Eredivisie
2017-12-10 11:40:00 Roda JC 2 - 2 Groningen
2017-12-10 15:59:00 AFC Ajax 3 - 0 PSV Eindhoven
Hong Kong 2nd Division
2017-12-10 05:30:00 Wing Go Fu Moon 0 - 0 Central Western District RSA
2017-12-10 07:30:00 Kwong Wah AA 4 - 2 Metro Gallery Sun Source
Hong Kong First Division League
2017-12-10 05:30:00 Shatin SA 1 - 0 Eastern District SA
2017-12-10 05:30:00 Wong Tai Sin 1 - 0 Tai Chung
2017-12-10 05:30:00 Tung Sing FC 0 - 4 Wing Yee FT
2017-12-10 07:30:00 Flower 3 - 1 Kwun Tong
2017-12-10 07:30:00 Convoy Sun Hei 0 - 1 Mutual Football Club
2017-12-10 07:30:00 Dreams Metro Gallery 0 - 2 Kai Jing
2017-12-10 08:40:00 Hong Kong FC 8 - 0 Wan Chai
Hong Kong Premier League
2017-12-10 06:30:00 Biu Chun Rangers 0 - 6 Kitchee
2017-12-10 06:30:00 Wofoo Tai Po 2 - 2 Yuen Long FC
2017-12-10 09:30:00 LeeMan 3 - 1 Southern District
Hungary NB ?
2017-12-10 12:00:00 Varda SE 1 - 3 Gyori ETO
2017-12-10 12:00:00 Bodajk FC Siofok 2 - 2 MTE Mosonmagyarovar
2017-12-10 12:00:00 Cegled 0 - 1 MTK Hungaria
2017-12-10 12:00:00 Vac-Dunakanyar 1 - 0 Kazincbarcika
2017-12-10 12:00:00 Szolnoki MAV FC 1 - 3 SOROKSAR
2017-12-10 12:00:00 Dafuji cloth MTE 0 - 0 Dorogi FC
2017-12-10 12:00:00 Budaorsi SC 2 - 2 Nyiregyhaza
2017-12-10 14:00:00 Csakvari TK 1 - 1 Soproni SVSE-GYSEV
2017-12-10 14:00:00 Bekescsaba 3 - 1 Szeged 2011 FC
2017-12-10 14:00:00 ZalaegerzsegTE 2 - 4 Gyirmot SE
India League Division 1
2017-12-10 08:30:00 Mohun Bagan(Ind) 5 - 0 Churchill Brothers
Indian Super League
2017-12-10 12:00:00 Jamshedpur FC 0 - 1 Pune City
2017-12-10 14:30:00 Mumbai City 1 - 0 Chennai Titans
Indoor foot invitational tournament
2017-12-10 08:00:00 Shenzhen Nanling Tielang Futsal 3 - 3 Zhuhai Minshi Futsal
2017-12-10 09:00:00 ThaiPort Futsal 4 - 3 Rajnavy Futsal
2017-12-10 09:00:00 Kasem Bundit Futsal 3 - 1 Sisaket Futsal
2017-12-10 11:00:00 Department of Highways Futsal 8 - 3 Pattaya Thai-Tech Futsal
International Club Friendly
2017-12-10 00:35:00 SV Caiquetio 3 - 0 SV Juventud Tanki Leendert
2017-12-10 02:00:00 Lautoka 0 - 3 Team Wellington
2017-12-10 09:00:00 Pafia Pafos (w) 0 - 8 EN Thoi Lakatamias (w)
2017-12-10 09:00:00 Omonia Nicosia Women 6 - 0 Apollon Lympion (w)
2017-12-10 09:00:00 Anorthosis Famagusta FC ?W? 5 - 0 AMOK Chrysomilia (w)
2017-12-10 09:05:00 Apollon Limassol LFC (w) 7 - 0 Lefkothea Latisa Women
2017-12-10 11:00:00 El Olivar U19 1 - 1 Espanyol U19
2017-12-10 11:05:00 Racing Santander U19 0 - 1 Deportivo La Coruna U19
2017-12-10 12:15:00 HKFC Women 0 - 4 Happy Valley Women
2017-12-10 12:45:00 Melaka 1 - 2 Negeri Sembilan
2017-12-10 15:30:00 EF Torre Pacheco U19 2 - 0 Ranero U19
2017-12-10 15:59:00 GAMTEL 0 - 0 Fortune FC
2017-12-10 18:00:00 Mato Grosso U20 3 - 1 Parana Clube (Youth)
2017-12-10 18:00:00 Stanford 0 - 0 Indiana
2017-12-10 19:00:00 Viikingit 2 - 0 FC Espoo
2017-12-10 21:30:00 Sao Paulo XI U20 3 - 1 Goias (Youth)
2017-12-10 22:00:00 SV La Fama 0 - 0 SV Deportivo Nacional
Iraqi Premier League
2017-12-10 11:30:00 Al Hussein 2 - 2 Naft Al Junoob
2017-12-10 11:30:00 Al Talaba 0 - 4 AI Kahrabaa
Ireland Leinster Senior League
2017-12-10 10:45:00 College Corinthians 1 - 1 University College Cork
2017-12-10 10:55:00 Skerries Town FC 3 - 1 Malahide United
Israel Premier League
2017-12-10 17:00:00 Hapoel Kiryat Shmona 4 - 0 Hapoel Acco
2017-12-10 18:15:00 Hapoel Bnei Sakhnin FC 1 - 3 Hapoel Beer Sheva
Israel Women First National
2017-12-10 17:30:00 AS Tel Aviv University (w) 4 - 0 Bnot Netanya (w)
2017-12-10 17:30:00 Maccabi Holon FC (w) 3 - 1 Hapoel Raanana Women's
2017-12-10 18:00:00 Maccabi Hadera (w) 0 - 4 Ironi Ramat Hasharon (w)
2017-12-10 18:15:00 Hapoel Petah Tikva (w) 0 - 3 Maccabi Kiryat Gat (w)
Italian Campionato Nazionale Primavera
2017-12-10 10:05:00 Avellino U20 2 - 8 Palermo U20
Italian Serie A
2017-12-10 11:30:00 Chievo 0 - 0 AS Roma
2017-12-10 14:00:00 Napoli 0 - 0 Fiorentina
2017-12-10 14:00:00 Spal 2 - 2 Verona
2017-12-10 14:00:00 Udinese 2 - 0 Benevento
2017-12-10 17:00:00 Sassuolo 2 - 1 Crotone
2017-12-10 19:45:00 AC Milan 2 - 1 Bologna
Italian Serie B
2017-12-10 16:30:00 Bari 0 - 3 Palermo
Italy C1
2017-12-10 13:30:00 Alessandria 3 - 1 Pistoiese
2017-12-10 13:30:00 Arzachena 0 - 1 Pro Piacenza
2017-12-10 13:30:00 Carrarese 2 - 3 Livorno
2017-12-10 13:30:00 Gavorrano 3 - 0 Giana
2017-12-10 13:30:00 Monza 1 - 0 Cuneo
2017-12-10 13:30:00 Viterbese 1 - 0 Olbia
2017-12-10 13:30:00 Cosenza Calcio 1914 4 - 1 Francavilla
2017-12-10 13:30:00 Fondi 3 - 0 USD Akragas
2017-12-10 13:30:00 AC Monopoli 0 - 0 Trapani
2017-12-10 13:30:00 US Siracusa 0 - 0 Juve Stabia
2017-12-10 15:30:00 A.S Andria Bat 3 - 1 Rende
2017-12-10 15:30:00 Paganese 1 - 1 Lecce
2017-12-10 17:30:00 Pisa 2 - 3 Arezzo
2017-12-10 17:30:00 Prato 0 - 1 Pontedera
2017-12-10 19:30:00 US Casertana 1908 0 - 1 Bisceglie 1913
2017-12-10 19:30:00 Catania 1 - 1 Matera
2017-12-10 19:30:00 Reggina 0 - 3 ASD Sicula Leonzio
Italy Serie D
2017-12-10 13:30:00 Pro Patria 2 - 0 Ciliverghe Mazzano
2017-12-10 13:30:00 Azy based nano Bo 4 - 3 Chioggia
2017-12-10 13:30:00 ACD Campodarsego 2 - 1 US Adriese
2017-12-10 13:30:00 Savona 0 - 2 Real Forte Querceta
2017-12-10 13:30:00 Ebolitana 0 - 0 Igea Virtus
2017-12-10 13:30:00 Montevarchi 0 - 1 US Pianese
2017-12-10 13:30:00 Lumezzane 1 - 0 US Ciserano
2017-12-10 13:30:00 Virtus Francavilla 1 - 1 Sangiustese
2017-12-10 13:30:00 ASD Sporting Trestina 2 - 4 Castle Witt Lo
2017-12-10 13:30:00 Ponsacco 2 - 0 AD Valdinievole Montecatini
2017-12-10 13:30:00 USD Grumellese 1 - 0 Darfo Boario
2017-12-10 13:30:00 US Palmese 2 - 1 Pacific FC
2017-12-10 13:30:00 Virtus Bergamo 1 - 1 Bustese
2017-12-10 13:30:00 San Marino Calcio 0 - 2 Societa Sportiva Matelica Calcio
2017-12-10 14:00:00 Nardo 3 - 0 Aversa Normanna
Jamaica Premier League
2017-12-10 20:00:00 Boice City 1 - 2 UWI
2017-12-10 20:00:00 Humble Lions 0 - 1 Harbour View FC
2017-12-10 20:00:00 Cavalier FC 3 - 4 Arnett Gardens
2017-12-10 20:00:00 Sandals South Coast 0 - 2 Portmore United
Japan Futsal League
2017-12-10 04:00:00 vasagey oita Futsal 4 - 3 Agleymina Hamamatsu Futsal
2017-12-10 05:00:00 Espo Lada Hokkaido Futsal 1 - 1 Peace Does Machida Futsal
2017-12-10 05:00:00 nagoya oceans Futsal 9 - 1 fugador sumida Futsal
2017-12-10 06:00:00 voscuore sendai Futsal 0 - 4 Bardral Urayasu Futsal
Japan Prince League U18
2017-12-10 04:00:00 Urawa Red Diamonds U18 1 - 1 Kashima Antlers U18
2017-12-10 04:00:00 Omiya Squirrel U18 2 - 2 Kyoto Sanga U18
2017-12-10 04:00:00 Shimizu S-Pulse U18 1 - 2 Kashiwa Reysol U18
Lebanese Premier League
2017-12-10 14:00:00 Racing Beirut 0 - 1 Al-Nejmeh
Macedonian First Football League
2017-12-10 12:00:00 FC Vardar Skopje 3 - 1 Academy Pandev
Malawi Premier League
2017-12-10 12:30:00 Be Forward Wanderers 3 - 1 Mzuzu University
Malta First Division League
2017-12-10 13:00:00 Marsa 1 - 1 Rabat Ajax
2017-12-10 13:00:00 St. Patrick FC 1 - 2 Mqabba FC
2017-12-10 15:15:00 Qormi F.C 1 - 1 Zejtun Corinthians
2017-12-10 15:15:00 Vittoriosa Stars 1 - 2 Melita FC Saint Julian
Malta Premier League
2017-12-10 13:00:00 St. Andrews 2 - 3 Tarxien Rainbows F.C
2017-12-10 15:00:00 Gzira United 2 - 1 Valletta FC
Mexico Segunda Division
2017-12-10 01:05:00 Tijuana II 0 - 0 Monarcas Morelia II
2017-12-10 22:00:00 Tepatitlan de Morelos 0 - 0 CF Reboceros La Piedad
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2017-12-10 12:00:00 KOM Podgorica 0 - 1 FK Sutjeska Niksic
2017-12-10 12:00:00 Decic Tuzi 1 - 2 FK Zeta
2017-12-10 12:00:00 FK Buducnost Podgorica 0 - 1 FK Iskra Danilovgrad
2017-12-10 12:00:00 FK Grbalj Radanovici 0 - 0 OFK Petrovac
New Zealand Football Championship
2017-12-10 01:00:00 Hawke's Bay United 1 - 1 Tasman United
2017-12-10 01:00:00 Southern United 0 - 2 Canterbury United
2017-12-10 03:35:00 Hamilton Wanderers 2 - 4 Waitakere United
New Zealand NRFL Premier Division Women
2017-12-10 00:35:00 Canterbury United (w) 1 - 1 Auckland FF (w)
New Zealand Youth League
2017-12-10 00:55:00 Team Wellington U20 1 - 1 Auckland City U20
2017-12-10 01:00:00 Eastern Suburbs U20 3 - 2 Wellington Phoenix FC U20
Peru B League
2017-12-10 19:00:00 Jose Carlos Mariategui 2 - 3 Atletico Grau
2017-12-10 21:00:00 EM Deportivo Binacional 2 - 0 CD Estudiantil CNI
Poland Ekstraklasa
2017-12-10 14:30:00 Pogon Szczecin 3 - 3 Zaglebie Lubin
2017-12-10 14:30:00 Wisla Krakow 0 - 1 Wisla Plock
2017-12-10 17:00:00 Lech Poznan 1 - 0 Cracovia Krakow
Portugal Campeonato Nacional
2017-12-10 15:00:00 Vizela 2 - 0 CSD Camara Lobos
2017-12-10 15:00:00 Marr Tino 2 - 1 Minas de Argozelo
2017-12-10 15:00:00 Coruchense 0 - 1 CD Mafra
2017-12-10 15:00:00 Uniao Leiria 1 - 0 Lusitanos
2017-12-10 15:00:00 Alcanenense 2 - 0 Caldas
2017-12-10 15:00:00 FC Armacenenses 2 - 1 Olimpico Montijo
2017-12-10 15:00:00 Salgueiros 1 - 3 Gondomar
2017-12-10 15:00:00 Oriental Lisboa 2 - 0 CD Operario
2017-12-10 15:00:00 Sal gadacz 2 - 2 Assoc.Desportiva Oliveirense
2017-12-10 15:00:00 CF Canelas 2010 2 - 1 FC Felgueiras
2017-12-10 15:00:00 Sp. Espinho 2 - 0 Camacha
2017-12-10 15:00:00 Sanjoanense 0 - 0 Clube Desportivo Trofense
2017-12-10 15:00:00 Loures 0 - 2 Vilafranquense
2017-12-10 15:00:00 Mirandela 1 - 0 Torquay Cádiz
2017-12-10 15:00:00 Amarante 0 - 0 Sousense
2017-12-10 15:59:00 Maritimo B 2 - 0 Sourense
2017-12-10 15:59:00 Ideal 0 - 1 Mokala Pancheners
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
2017-12-10 11:00:00 Abambres U17 2 - 0 FC Penafiel U17
2017-12-10 11:00:00 Vianense U17 2 - 1 Moreirense U17
2017-12-10 11:00:00 Gil Vicente U17 2 - 2 Palmeiras FC(U17)
2017-12-10 11:00:00 Vizela U17 5 - 2 GD Braganca U17
2017-12-10 11:00:00 Cracks U17 1 - 3 Leixoes U17
2017-12-10 11:00:00 Feirense U17 1 - 1 Academica SF U17
2017-12-10 11:00:00 Padroense U17 2 - 2 Tondela U17
2017-12-10 11:00:00 Sport Clube Caldas U17 2 - 0 Electrico FC U17
2017-12-10 11:00:00 Loures U17 4 - 0 CADE Entroncamento U17
2017-12-10 11:00:00 Academico Viseu U17 0 - 3 Spg C Pombal U17
2017-12-10 11:00:00 Amora FC U17 0 - 1 oeiras U17
2017-12-10 11:00:00 Fc Barreirense U17 2 - 0 Vitoria FC Setubal U17
2017-12-10 11:00:00 Cova da Pied U17 5 - 2 Sporting Cuba U17
2017-12-10 11:00:00 Belenenses U17 2 - 1 Real Sport Clube U17
2017-12-10 11:00:00 Sacavenense U17 2 - 1 Sintrense U17
2017-12-10 11:00:00 GD Estoril-Praia U17 0 - 3 Benfica Sad U17
2017-12-10 11:00:00 Anadia U17 1 - 0 Pacos Ferreira U17
2017-12-10 11:00:00 Porto Sad U17 3 - 2 Boavista U17
2017-12-10 11:00:00 Spg C Braga U17 2 - 0 Vitoria SC Guimaraes U17
2017-12-10 11:00:00 Academica Coimbra U17 1 - 2 Rio Ave U17
2017-12-10 15:00:00 Seia FCU17 0 - 4 Taboeira U17
Portugal Primera Liga
2017-12-10 15:59:00 Portimonense 0 - 1 GD Chaves
2017-12-10 18:00:00 Belenenses 1 - 1 Pacos de Ferreira
2017-12-10 20:15:00 Vitoria Setubal 0 - 5 FC Porto
Portugal Segunda Liga
2017-12-10 11:15:00 SC Covilha 2 - 0 CF Uniao Madeira
2017-12-10 15:00:00 FC Arouca 2 - 1 Leixoes
2017-12-10 15:00:00 Oliveirense 2 - 1 Penafiel
2017-12-10 15:00:00 Viseu 2 - 1 Sporting Braga II
2017-12-10 15:00:00 Porto B 1 - 0 Vitoria Guimaraes B
2017-12-10 15:00:00 Varzim 2 - 2 Cova Piedade
2017-12-10 15:59:00 SL Benfica B 2 - 1 Sporting CP B
2017-12-10 15:59:00 Nacional da Madeira 1 - 1 Gil Vicente
Primera Division de Chile
2017-12-10 15:30:00 CSD Antofagasta 2 - 4 Univ Catolica
2017-12-10 20:00:00 Curico Unido 1 - 0 O.Higgins
2017-12-10 20:00:00 Palestino 0 - 0 Santiago Wanderers
Primera Division de El Salvador
2017-12-10 21:00:00 Alianza FC 1 - 1 CD FAS
2017-12-10 23:00:00 Santa Tecla 2 - 1 A.D. Isidro Metapan
Primera Division de Paraguay
2017-12-10 21:30:00 Cerro Porteno 3 - 2 Sol de America
2017-12-10 21:30:00 Deportivo Capiata 1 - 2 Olimpia Asuncion
2017-12-10 21:30:00 Independiente Luque 0 - 0 Rubio nu
2017-12-10 21:30:00 Libertad 0 - 2 FC Nacional Asuncion
2017-12-10 21:30:00 Sportivo Trinidense 2 - 4 Sportivo Luqueno
Primera Division de Uruguay
2017-12-10 22:00:00 CA Penarol 0 - 0 Defensor Sporting Montevideo
Professional Tunisian League 1
2017-12-10 13:00:00 Esperance Sportive Zarzis 0 - 0 Club Africain
2017-12-10 14:00:00 ES du Sahel 1 - 2 Sifakesi
Romania - Liga 2 Seria
2017-12-10 10:00:00 Chindia Targoviste 1 - 0 Pandurii Targu-Jiu
Romania Liga I
2017-12-10 15:00:00 Gaz Metan Medias 0 - 0 CS Universitatea Craiova
2017-12-10 18:00:00 Botosani 0 - 3 Steaua Bucuresti
Russia Premier League
2017-12-10 11:00:00 Amkar Perm 1 - 3 FC Krasnodar
2017-12-10 13:30:00 Spartak Moscow 3 - 0 CSKA Moscow
2017-12-10 15:59:00 Rostov FK 1 - 0 FC Ufa
Russia Youth Championship League
2017-12-10 06:00:00 Amkar Perm(R) 0 - 1 FK Krasnodar Youth
2017-12-10 09:00:00 FK Rostov Youth 3 - 0 Ufa Youth
2017-12-10 11:00:00 FC Terek Groznyi Youth 2 - 5 Zenit St.Petersburg Youth
Saudi Professional League
2017-12-10 14:50:00 Al-Taawon 4 - 0 Al-Ettifaq
2017-12-10 16:40:00 Al-Fateh 0 - 0 Al Hilal
2017-12-10 16:40:00 Uhud 2 - 2 Al Ahli Jeddah
Scottish Division One
2017-12-10 16:10:00 Airdrie United 2 - 2 Raith Rovers
Scottish Premier League
2017-12-10 12:30:00 Hibernian 2 - 2 Celtic FC
Senegal Premier League
2017-12-10 16:30:00 NGB ASC Niarry Tally 1 - 0 Diambars
2017-12-10 16:30:00 SONACOS 1 - 1 AS Douanes
2017-12-10 18:00:00 ASC Diaraf 2 - 1 AS Dakar Sacre Coeur
Serbian Superliga
2017-12-10 13:15:00 FK Napredak Krusevac 2 - 1 Partizan Belgrade
2017-12-10 15:30:00 Crvena Zvezda 3 - 0 Borac Cacak
Slovak Super Liga
2017-12-10 13:00:00 MFK Ruzomberok 0 - 1 Slovan Bratislava
South Africa First League
2017-12-10 13:30:00 Jomo Cosmos 2 - 1 Royal Eagles
2017-12-10 13:30:00 FC Cape Town 1 - 1 Uthongathi FC
South Africa Premier Soccer League
2017-12-10 13:30:00 Bloemfontein Celtic 3 - 0 Free State Stars
2017-12-10 13:30:00 Lamontville Golden Arrows 0 - 1 Mamelodi Sundowns
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2017-12-10 10:30:00 Pinatar CF 1 - 2 Yeclano Deportivo
2017-12-10 10:30:00 La Union CF 0 - 1 EDMF Churra
2017-12-10 11:00:00 La Hoya Lorca B 1 - 0 EG El Palmar
2017-12-10 11:15:00 CD Azuaga 0 - 2 Moralo CP
2017-12-10 14:45:00 CD Anguiano 2 - 2 Alfaro
2017-12-10 15:00:00 CD Santa Amalia 3 - 3 Castuera
2017-12-10 15:00:00 CD Varea 5 - 0 CD Tedeon
2017-12-10 15:00:00 CA River Ebro 1 - 2 Naxara
2017-12-10 15:30:00 CD Arnedo 2 - 1 Casalarreina
2017-12-10 15:45:00 Muleno CF 0 - 1 Atletico Pulpileno
2017-12-10 15:59:00 Aguilas CF 2 - 1 FC Cartagena B
2017-12-10 15:59:00 Haro Deportivo 0 - 0 Calahorra
2017-12-10 15:59:00 Vianes 0 - 0 CD Pradejon
Spanish Federacion Cup
2017-12-10 15:00:00 Huetor Tajar 2 - 1 CP Villarrobledo
Spanish La Liga
2017-12-10 11:00:00 Real Sociedad 0 - 2 Malaga
2017-12-10 15:15:00 Real Betis 0 - 1 Atletico Madrid
2017-12-10 17:30:00 Levante 1 - 2 Athletic Bilbao
2017-12-10 19:45:00 Villarreal 0 - 2 FC Barcelona
Spanish Ladies Premier League
2017-12-10 11:00:00 Athletic Club Bibao (w) 4 - 0 Prainsa Zaragoza (w)
2017-12-10 11:00:00 Santa Teresa CD (w) 1 - 0 Fundacion Albacete (W)
2017-12-10 11:15:00 Sporting De Huelva (w) 1 - 3 Real Sociedad (w)
2017-12-10 12:00:00 UD Granadilla Tenerife Sur (W) 2 - 3 Real Betis (W)
2017-12-10 15:00:00 Barcelona (w) 4 - 0 RCD Espanyol (w)
Spanish Ladies Premier League B
2017-12-10 09:00:00 Sant Gabriel (w) 1 - 1 Barcelona B (w)
2017-12-10 11:00:00 Levante Las Planas (w) 0 - 0 Espanyol B (w)
2017-12-10 11:00:00 CFF Albacete Women 2 - 4 Lorca (w)
2017-12-10 11:15:00 CD Femiastur (w) 2 - 4 Vallecas CF (w)
2017-12-10 12:10:00 CD Puerto De La Torre Women 1 - 7 CF Extremadura Women
2017-12-10 15:00:00 Sporting De Huelva B (w) 3 - 1 AD El Naranjo Women
2017-12-10 15:59:00 CE Seagull (w) 6 - 0 CF Palleja (w)
2017-12-10 17:00:00 SD Casablanca (w) 4 - 1 UD Geneto Del Teide Women
Spanish Segunda Division
2017-12-10 11:00:00 Cordoba 2 - 2 Rayo Vallecano
2017-12-10 15:00:00 CD Lugo 3 - 1 Cultural Leonesa
2017-12-10 17:00:00 Gimnastic Tarragona 2 - 1 Sevilla Atletico
2017-12-10 17:00:00 Real Oviedo 1 - 0 Osasuna
2017-12-10 19:00:00 Tenerife 3 - 0 CF Reus Deportiu
Spanish Segunda Division B
2017-12-10 11:00:00 UD San Sebastian Reyes 1 - 3 CF Rayo Majadahonda
2017-12-10 11:00:00 Fuenlabrada 7 - 0 coruxo FC
2017-12-10 11:00:00 AD Union Adarve 0 - 0 Pontevedra
2017-12-10 11:00:00 Real Valladol B 2 - 1 G. Segoviana
2017-12-10 11:00:00 CD Vitoria(SPA) 3 - 0 CD Lealtad
2017-12-10 11:00:00 Sporting de Gijon B 2 - 1 Real Union Irun
2017-12-10 11:00:00 CF Badalona 1 - 1 Mallorca
2017-12-10 11:00:00 Real Zaragoza B 2 - 1 Formentera
2017-12-10 11:00:00 SCR Pena Deportiva 1 - 1 CD Ebro
2017-12-10 11:00:00 Baleares 1 - 2 UE Cornella
2017-12-10 11:00:00 C.D. San Fernando Isleno 0 - 2 UD Melilla
2017-12-10 11:00:00 Jumilla 0 - 0 Ecija Balompie
2017-12-10 14:45:00 Celta vigo b 1 - 0 CD Artistico Navalcarnero
2017-12-10 15:30:00 Carceda 2 - 3 Deportivo La Coruna B
2017-12-10 15:45:00 Rapido de Bouzas 1 - 1 CF Talavera de la Reina
2017-12-10 15:59:00 Toledo 1 - 2 Ponferradina
2017-12-10 15:59:00 Barakaldo CF 2 - 1 Caudal
2017-12-10 15:59:00 Racing Santander 0 - 0 Real Sociedad B
2017-12-10 15:59:00 Mirandes 2 - 1 Arenas Club de Getxo
2017-12-10 15:59:00 UE Olot 2 - 1 Lleida
2017-12-10 15:59:00 CF Peralada 1 - 2 Villarreal B
2017-12-10 15:59:00 Ontinyent CF 1 - 0 UE Llagostera
2017-12-10 15:59:00 UD Marbella 1 - 2 UCAM Murcia
2017-12-10 15:59:00 FC Cartagena 1 - 0 Real Balompedica Linense
2017-12-10 15:59:00 Badajoz 4 - 1 Real Betis B
2017-12-10 17:00:00 Hercules 0 - 0 Elche
2017-12-10 17:00:00 Extremadura 3 - 0 Merida AD
2017-12-10 17:00:00 Real Murcia 0 - 0 Lorca Deportiva FC
Sri Lanka Champions League
2017-12-10 09:40:00 Police SC 2 - 2 Up Country Lions SC
Swiss Super League
2017-12-10 15:00:00 Young Boys 1 - 1 Grasshopper
2017-12-10 15:00:00 Lugano 1 - 2 Lausanne Sports
2017-12-10 15:00:00 FC Zurich 1 - 2 Luzern
The Spanish League U19
2017-12-10 11:00:00 Osasuna U19 0 - 3 UDC Txantrea U19
2017-12-10 11:00:00 Leganes U19 2 - 1 Real Madrid U19
2017-12-10 11:30:00 Numancia U19 1 - 1 CD Hernani U19
2017-12-10 12:00:00 AD Huracan U19 1 - 1 Acodetti CF U19
2017-12-10 14:45:00 Sporting Gijon U19 5 - 0 Compostela U19
2017-12-10 15:00:00 Atletico Perines U19 1 - 1 CF Bansander U19
2017-12-10 15:05:00 Cordoba U19 3 - 0 Antequera CF U19
Turkey 2 Ligi A
2017-12-10 10:00:00 Denizlispor 0 - 0 Samsunspor
2017-12-10 12:30:00 Manisaspor 1 - 2 Altinordu
2017-12-10 15:00:00 Giresunspor 3 - 2 Caykur Rizespor
Turkey 3. Ligi B
2017-12-10 10:00:00 12 Bingol Bld 2 - 2 Batman Petrolspor
2017-12-10 10:00:00 Wing Larsburg 1 - 0 Bergama Belediyespor
2017-12-10 10:00:00 Diyarbakirspor 1 - 0 Kirikhanspor
2017-12-10 10:00:00 Belediye Vanspor 0 - 4 Pazarspor
2017-12-10 10:00:00 Duzyurtspor 0 - 1 Elazig Belediyespor
2017-12-10 10:30:00 Catalca Spor 0 - 1 Manisa BB Spor
2017-12-10 10:30:00 Canakkale Dardanelspor 2 - 1 Yeni Altindag BS
2017-12-10 10:30:00 Duzcespor 1 - 0 Ofspor
2017-12-10 10:30:00 Erzin Belediyespor 1 - 2 Erbaaspor S
2017-12-10 10:30:00 Tekirova Belediyespor 1 - 2 Bayburt Ozel Idare
2017-12-10 10:30:00 Ankarademirspor 0 - 0 Ergene Velimese
2017-12-10 10:30:00 Darica Genclerbirligi 4 - 2 Yeni Orduspor
2017-12-10 10:30:00 Erokspor 1 - 0 Erzincanspor
2017-12-10 10:30:00 Kayseri Erciyespor 2 - 4 Muglaspor
2017-12-10 10:30:00 Tire 1922 Spor 1 - 1 Oyak Renault
2017-12-10 10:30:00 Turgutluspor 0 - 3 Trabzon Karadenizspor
2017-12-10 10:30:00 Ankara Adliyespor 0 - 4 Tarsus Idman Yurdu
2017-12-10 10:30:00 Bursa Niluferspor AS 1 - 1 Payas BS 1975
2017-12-10 10:30:00 Kizilcabolukspor 1 - 1 Corum Belediyespor
2017-12-10 10:30:00 Osmaniyespor 3 - 0 Cizrespor
2017-12-10 10:30:00 Sultanbeyli 1 - 0 Arsinspor
2017-12-10 10:30:00 Tekirdagspor 1 - 1 Karaman Belediyesi Spor
2017-12-10 10:30:00 Usakspor 2 - 0 Aydinspor
Turkey A2 League U19
2017-12-10 10:00:00 Akhisar Bld.Geng U19 1 - 1 Yeni Malatyaspor U19
2017-12-10 10:05:00 Trabzonspor U19 2 - 1 Antalyaspor U19
2017-12-10 10:10:00 Fenerbahce U19 4 - 1 Kasimpasa U19
2017-12-10 11:30:00 Besiktas JK U19 1 - 2 Galatasaray U19
Turkey Bayanlar 1. Ligi
2017-12-10 09:00:00 Amedspor Women 2 - 4 Fatih Vatan Spor (w)
2017-12-10 09:00:00 Yabancilar (w) 0 - 1 KDZ Ereglispor (w)
2017-12-10 09:35:00 Atasehir Belediyesi (w) 6 - 0 Kirecburnu (w)
2017-12-10 09:50:00 Besiktas (w) 1 - 1 Konak BEL. (w)
Turkey U21 Ligi 1
2017-12-10 09:00:00 Denizlispor U21 1 - 0 Samsunspor U21
2017-12-10 10:00:00 Yohm Niyeshibang U21 2 - 3 Balikesirspor U21
2017-12-10 10:00:00 Giresunspor U21 1 - 0 Rizespor U21
Turkey U21 Super League
2017-12-10 09:30:00 Sivasspor U21 0 - 0 Istanbul Buyuksehir Belediyesi U21
2017-12-10 10:00:00 Kayserispor U21 0 - 1 Besiktas U21
Turkish Super Liga
2017-12-10 11:00:00 Osmanlispor FC 3 - 0 Alanyaspor
2017-12-10 13:30:00 Sivasspor 1 - 0 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
2017-12-10 16:30:00 Kayserispor 1 - 1 Besiktas JK
Turkiye Lig3
2017-12-10 10:00:00 S.Urfaspor 2 - 1 Zonguldak
2017-12-10 10:30:00 Bodrumspor 1 - 2 Eyupspor
2017-12-10 10:30:00 Bucaspor 3 - 1 Kastamonuspor
2017-12-10 10:30:00 Hatayspor 1 - 0 Amedspor
2017-12-10 10:30:00 Menemen Belediye Spor 3 - 0 Etimesgut Belediye Spor
2017-12-10 10:30:00 Mersin Idman Yurdu 1 - 3 Inegolspor
2017-12-10 10:30:00 Tokatspor 0 - 1 Sancaktepe Belediye Spor
2017-12-10 10:30:00 Tuzlaspor 2 - 0 Kocaeli Birlik Spor
2017-12-10 10:30:00 Anadolu Selcukluspor 0 - 5 Bugsasspor
2017-12-10 10:30:00 Fethiyespor 0 - 0 Karsiyaka
2017-12-10 10:30:00 Kirklarelispor 1 - 2 Bandirmaspor
2017-12-10 10:30:00 Nazillispor 1 - 2 Gumushanespor
2017-12-10 10:30:00 Nigde Belediyespor 1 - 1 Kahramanmarasspor
2017-12-10 10:30:00 Sakaryaspor 2 - 2 Silivrispor
Uganda Division 2
2017-12-10 13:15:00 Agape SS FC 0 - 1 Kyetume FC
Ukrainian Premier League
2017-12-10 12:00:00 PFC Oleksandria 0 - 0 Dynamo Kyiv
2017-12-10 17:30:00 Zorya 2 - 1 FC Shakhtar Donetsk
Uruguay Reserve League
2017-12-10 15:59:00 CA Cerro Reserve 1 - 1 Plaza Colonia Reseves
Uruguay U19 League
2017-12-10 15:30:00 Sud America U19 2 - 2 Cerro Largo U19
Women in American Games
2017-12-10 22:00:00 Panama (w) 5 - 1 El Salvador (w)